Oddílové akce
  • Registrace

A je to tady. Rozjel se zimní trénink a aby se do něj dostali i ti, kteří jsou trochu lenivější než ti ostatní nebo ti, kteří jen potřebují trochu motivace, napadlo nás uspořádat takovou malou challenge.

 

O co jde?

Shyby za 60 minut

Domluvili jsme se, že se trošku hecneme a každý v rámci svých možností naskočí do tréninku.

 

Challenge bude probíhat tak, že každý bude shybovat v jakém tempu si sám určí, pouze s tím, že na předem určené množství shybů bude mít 1 hodinu.

Úchop není stanoven, kdy je možné jej jakkoliv střídat nebo dělat schyby na jedné ruce ;). Je nutné pouze jít z vypuštěných rukou hlavou nad hrazdu. Co se týče takových crossfitových shybů, kde se člověk nad hrazdu dostane pomocí švihu nohou a celého těla, tak doufám, že to nikdo nemá v plánu. Jsme přece lezci, tak budeme dělat poctivé shyby. Vše však bude na každém zúčastněném. Challenge bude probíhat v rámci fairplay a budeme se spíše podporovat než kritizovat.

 

Jako Deat termín, kde a kdy bude challenge probíhat byla určena polovina prosince. Přesný termín bude upřesněn, až se to bude trochu blížit. Stejně tak jako místo konání události, kdy to bude závisle na množství lidí, kteří se této akce budou účastnit.

 

Myslíš si, že to není pro tebe?

Tahle akce je úplně pro všechny a je to nastaveno tak, aby se mohl účastnit zcela každý.

Pravidla jsou, že budeme shybovat hodinu. Tedy každý závodník bude mít na svůj výkon 60 minut času. Dá se říct, že není stanoven ani počet shybů, který by jsme museli všichni splnit. Do současnosti to probíhá tak, že si to člověk víceméně určí sám podle svých momentálních schopností. To proto, aby jsme nestanovili třeba 300 shybů pro někoho kdo teď neudělá ani 5 v kuse. Taky ale chápejte, že jde o to se trochu nahecovat a mít na co trénovat, takže je celkem zbytečné se hlásit třeba s počtem 100, když dneska uděláte v jednom tahu 10. To by jste za 15 minut neměli co dělat. Prostě si musíte dokázat odhadnout své aktuální schopnosti a snažit se je posunout někam do výšin ve kterých by jste chtěli v prosinci být.

Abych dal příklad, tak aktuálně i když se za to stydím, udělám cca 9-10 shybů na série s 2 min přestávkou jsem za hodinu schopný udělat cca 150 shybů. Po domluvě s ostatními mi bylo určeno množství 300 což dneska nedám a budu muset začít makat, abych to udělal. Což je tedy i cílem tohoto snažení ;)

 

Tak pojďme dotoho. Nebojte se přidat. A že dneska nedáte ani jeden? Nebo jeden. Tak si stanovte třeba 60 shybů a uvidíte, že po splnění se třeba příští rok budete moct do vyšších čísel. Pokud ale někdy nezačnete, tak si zase příští rok řeknete, že to pro vás není, protože neuděláte ani jeden. Takže toto už je na každém z Vás.

Nebojte se zapojit. Nikdo se nikomu nebude smát.

 

 

Pro dobrovolníky je zvolen i trest za nesplnění:

Každoročně jezdíme v zimě na lyžařskou chatu, která je nedaleko Chaty pod Chlebom v pohoří Malé Fatry. Takže jsme si jako trest za neslnění určili, že kdo nedá ten koupí a na chatu vynese 25 kg brambor, ze kterých tam zbytek udělá bramboráky. Co se tohoto týče, tak kdyby samozřejmě bylo více lidí, co nesplní a účastní se challenge i s trestem, tak bude na domluvě, co kdo vynese. Minimální váha je ale 25 kg zboží ;)

Pro špekulanty v tomto směru je pravidlo. Kdy platí, bud dal nebo nedal. To že někdo udělal ze stanovených 300 jen 150 neznamená, že na chatu vynese poloviční váhu ;)

Prosím všechny, co mají zájem a jdou do toho, aby okomentovali i s množstvím shybů, které dají. Nebojte se výzev a nebuďte leniví!!!

 

Nevíte jak na to? Neuděláta ani jeden nebo třeba jen jeden? Trocha inspirace.


 

 

Není to žádná věda :D

 

A trochu motivace. Jak to vypadá když to někoho opravdu baví ;)


 

A teď kdo mi již potvrdil a kdo byl nominován

Jméno - množství shybů

 

Já (Kubajz) - 300

Roman Novosad - 180

Peter Kaška - 220

Vašek Pomikálek - 260

Jarda Mlcúch - 100

Tomáš Bouša - 240

Terka Havránková - 50

Denisa Venclová - 70

Zuzka Svršková - 250

Karel Hanzelka - 180

Filip Kudla - ? (300?)

Lukáš Čáp?

 

 

Kdo dále....prosím všechny aby mi to potvrdili do komentářů.

 

Tak a teď už jen makat ;)