Tripy a výlety
  • Registrace

Slovo dalo slovo a s Filipem sedíme v černozlatém expresu jedoucího směrem za hranice naší země. Ponurá a tichá atmosféra nočního spoje vyzývá ke skoro nerušenému spánku. Cílová stanice Ružomberok. (https://1url.cz/BM2fh)

Tak a je to tady. Jsme doma.

Smršť dojmů a zážitků se pořád nechce usadit a jede a jede a jede..... No co Vám budu říkat.

 

Přišla nabídka na výjezd......trochu netradičně do Švýcarska a ještě k tomu v zimě.... no totok?!?

Nic se nemá odkládat věky. A tak se tak stalo. Vyrážím vlakem, s batohem na zádech do Krkonošsko - jesenické subprovincie Králíky.
S přibývajícím množstvím spořádaného salátu, kapra a domácího cukroví rostla chuť vyrazit, někudy někam do hor. Na hory a na kopce, vydat ze sebe všechnu tu poctivě nabitou energii.

zdroj : 

Od mého posledního treku přes vrcholy Velké Fatry už utekla dlouhá doba. A proto jsem se rozhodl vydat se na Slovensko znovu. V práci jsem si vybral dovolenou a vyrazil s batohem do hor.

 

Je půlnoc a ulicí Záviše Kalandry ve Vsetíně zní špacírnický zvon a dav turistů, běžců se dává do pohybu za doprovodu organizátorů, začíná dlouhý noční pochod vedoucí přes vrcholy, sedla a hřebeny našich krásných Beskyd.

ohlédnutí za jedním nevšedním tatranským zážitkem https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/f4c/1/16/1f642.png
------------------------------

-------------------------------------------------------
Orlí stezka

Redakční předmluva:

Výstup na Lomnický štít Vidlovým hřebenem z Kežmarského štítu. Předcházel pěší výstup z parkoviště u lanovky na Skalnaté pleso. Z Lomnického štítu následoval vyčerpávající sestup "Jordánkou" až k Teryho chatě. V průběhu 2 bivaky. A nakonec jen sestup zpět na parkoviště k našemu Ferrari v podobě Ferka...pro neznalé Felicie 1,3 MPi ;)

Nu jak už to tak bývá, s Kubajzem a v doprovodu Filipsa, se člověk prostě nenudí. Primárně byly naším cílem Vysoké Tatry a úctyhodný přechod Koruny Vysokej. Počasí nám však tuto vzdušnou linii nedopřálo, takže jsme byli nuceni zvolit plán Bé. Padlo tedy na Rax-Höllental.

Tak jsme zase jednou neseděli doma a vyrazili na hory. Podmínka slunečného nebe a druhého lavinového stupňe nedala jinak než vyjet do Tater na Chatu pri zelenom plese (Brnčálku).

 

Milujete lezení a hledáte, co nového zažít? Už jste projezdili křížem krážem notoricky známou Juru, Arco, Finale, jednou či dvakrát byli ve Francii nebo Špáňu, ale tentokrát by to chtělo něco ještě jiného exotického na checklistu, ale zároveň cenově dostupného? Pak vám můžu vřele doporučit Mallorku, kterou jsem letos zažila poprvé a která mi ukázala, jakými úžasnými lezeckými ráji Evropa samotná disponuje a já o nich nevím. V následujících odstavcích se pokusím shrnout zážitky naší 14-členné party, snad mé osobní vhledy budou aspoň trochu korespondovat s pocity ostatních členů výpravy :)

Sněžnice
Je pátek a vyrážím ranním vlakem do Ostravice, abych od přehrady Šance vystoupal na vrchol Lysé hory (1324 m.n.m.). Nejvyšší a nejnavštěvovanější vrchol v beskydském pohoří.