Tripy a výlety
  • Registrace

Tak jsme zase jednou neseděli doma a vyrazili na hory. Podmínka slunečného nebe a druhého lavinového stupňe nedala jinak než vyjet do Tater na Chatu pri zelenom plese (Brnčálku).

 

 

V sobotu okolo oběda parkujeme autem u mítního vysloužilého Polovníka od kterého samozřejmě zratkou razíme cestu lesem. Asi po hodině naše zkratka končí opět u jeho chalupy

a jdeme po cestě na parkoviště odkud jdeme konečně měrem Brnčálka. Za dvě a půl hodiny už nám v hospodě na uvítanou čepují pivo. Přivítáme se s kamarády a po klasicky světovém povídání o všem možném co se ve světě/oddíle/práci/politice děje jdeme před půlnocí do hajan, aby jsme ráno v pohodě vstanuli a nezaspali nejlepší podmínky.

 

Ráno už nás naštěstí okolo 5 hodiny budí pravidelné třískání dveří jídelny, kterému jsme odhodlaně v posteli odolávali do 7 hodin a nakonec to vzdali a šli na snídani. 

 

U snídaně po zjištění stavu sněhu nám nejlépe vychází Baranie sedlo odkud by se mělo dát sjed na lžích až k chatě. Byla to tedy jasná volba.

 

Blíže k výstupu třeba tady http://www.goat.cz/index.php?path=VysokeTatry_Vrcholy_BaranieRohy_BaranieRohyVystupy 

 

Okolo 9 vycházíme

 

okolo 12 jsme nahoře v sedle,

kde zjištujeme od týpka který přišel po hřebenu, že na vrchol je to 20 minut.

Vydáváme se tedy tímto směrem, aby jsme za půl hodiny neplánovaně vstanuli na vrcholu. Baranie rohy 2526 m.n.m. 

 

Konečně tedy došlo na Kájovo očekávané panoramata ;)

 

Po 20 minutách neskutečné euforie - jak už to tak vždy bývá na vrcholu - mažeme zpět do sedla, kde už si v klidu vykuřuje Monča, která na nás čeká.

Dáme společné foto a jak jen to nejrychleji jde, mažeme dolů.

 

Na lyže to samozřejmě nebylo - sic průvoce říkal max 45 stupňů sklon, ale místní podmínky dovolovaly sjezd jen opravdu zkušeným lyžařům.

Měli jsme co dělat i pěšky :D

 

Pod žlabem už ale nazouváme lyže a s bolestí ve stehnech, kroužíme jeden oblouk za druhým.

 

No za chvíli jsme s Mončou na chatě, kde už kluci sedí u prosklené zdi hospody a líčí nám jak se Kája přímo na mamlas place v plné rychlosti zapíchl hlavou do sněhu. No sranda kopec to vám povím ;)

 

Po večeři vytáhneme místní kytáru a už se hrálo dokud nám síly stačily.  

Něo jsem skočil ještě vyfotit a do hajan.

 

Ráno volíme ústup k autu a výběh z Trusalove na Chatu pod chlebom, kde vybíháme na lyžích rychlostí blesku. Dáváme pivko a parené buchty a už jedeme dolů. Stálo to za to. Krásně jsme se projeli a za chvíli už sedíme v autě a míříme domů, aby kája zvládl noční směnu v autě ;)

 

Dáme si i sčot. Protože není možné aby přece pořád někam jezdili. Kde na to kruci berou. (Nechce se nám sedt doma na gauči :D )

Cesta jako vždycky je relativní - my jsme se mačkali ve Ferkovi (Felicie 1,3Mpi na LPG) cesta i s parkováním celkem okolo 1000,-Kč. 

Za noc na chatě pro členy různých horosvazů chtějí 15€ i se snídaní, takže u nás zaplaceno za 2 noci. A to je asi vše protože jíte přeci i doma, takže to do toho nemůžeme počítat :D 

 

Tak příště se můžete svézt s náma, pokud jste ochotni investovat trochu energie.

 

Mějte se jak chcete ;)

Kubajz

 

Tatry 1-2016 (Brnčálka - Baranie rohy)

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it