Tripy a výlety
  • Registrace

ohlédnutí za jedním nevšedním tatranským zážitkem https://www.facebook.com/images/emoji.php/v6/f4c/1/16/1f642.png
------------------------------

-------------------------------------------------------
Orlí stezka

Redakční předmluva:

Výstup na Lomnický štít Vidlovým hřebenem z Kežmarského štítu. Předcházel pěší výstup z parkoviště u lanovky na Skalnaté pleso. Z Lomnického štítu následoval vyčerpávající sestup "Jordánkou" až k Teryho chatě. V průběhu 2 bivaky. A nakonec jen sestup zpět na parkoviště k našemu Ferrari v podobě Ferka...pro neznalé Felicie 1,3 MPi ;)

Nu jak už to tak bývá, s Kubajzem a v doprovodu Filipsa, se člověk prostě nenudí. Primárně byly naším cílem Vysoké Tatry a úctyhodný přechod Koruny Vysokej. Počasí nám však tuto vzdušnou linii nedopřálo, takže jsme byli nuceni zvolit plán Bé. Padlo tedy na Rax-Höllental.

V pátek 1.7. čtu zprávu od Kubajze „ Zdar, pojeď se mnou od pondělí do středy do Tater, dáme lehčí cestu na Lomničák“. No usmál jsem se a pro sebe si říkám, to bude hustýýý, Kubajzův výklad slova „lehčí“ už znám.

Jak už to tak u pohádek bývá, tak v této žili byli Jeníček a Mařenka (shoda jmen je čistě náhodná, pozn. autora). Tito dva, protože si již příběhem prošli až do fáze ,,A žili šťastně až do smrti." - tak si při tomto štastném žití usmysleli výlet za vládcem hor severní Moravy Jesenickým Krakonošem. 

Sledovali jste plánování květnového tripu? Viděli jste rošády, které proběhly? Pokud ne, tak Vám to v krátkosti přiblížím...

Nachvíli se pozastavím nad trekem přes Malou Fatru, který jsem absolvoval přes týden a který začínal ve Strečně a pokračoval přes vrchol Kriváň až do obce Štefanová.

Jak jsme měli volno a jediná pozitivní předpověď k počasí byla u Děčína. Tak jsme jeli na "písky" ...

 
 

Opět jsme se zase jednou někam vydali.
Slunný víkend vyhrála super boulderingová akce Petrohradské padání (pozn. akce se řadí k největším v Evropě – letos přes 300 registrovaných a celkem přes 600 účastníků)…. Celá tato akce proběhla nedaleko Plzně v zázemí areálu Sklárny Žihle, kde jako každoročně připravil mimo jiné Petr Resch okolo 300 bouldrů na přírodních kamenech v krásném přírodě místních lesů.

Vyjeli jsme (jak jinak) samí bouchači – Hapík, já, všichni bráchové Byrtusáci a nejmladší Rosťa Holík ;)

   Tak jsme se zase jednou vydali do Italského městečka Arco, které se nachází nedaleko severní strany jezera Lago di Garda.

Tak co na to říkáte?

 

Mallorc(k)a a nízkonákladově....neuvěřitelné, ale kdo pozná CK Štěpán (obrovské díky mu za vše), uvěří....