Tripy a výlety
  • Registrace

Sledovali jste plánování květnového tripu? Viděli jste rošády, které proběhly? Pokud ne, tak Vám to v krátkosti přiblížím...

 

 

Plánovaná destinace byl Zillertal - počasí s námi ale mávalo, takže jsme jako alternetivu vybrali Kotečnik/Osp/Frankenjura/Arco/Labák a další a další.... díky všemu možnému i nemožnému a různým katastrofickým předpovědím počasí, jsme v den odjezdu rozhodli, že zamíříme do Rakouska, konkrétně na sportovky do oblasti Adlitzgräben (pro čechy na Semmering) a na sportovně objištěné vícedélky do oblasti Höllental, které jsou si sousedy.

 

Ubytovali jsme se, jak je v oblasti známo, ve vesničce Kaiserbrunn, kde freecamp nabízí zázemí v podobě pitné vody, záchodů a koupání v krásně chladné vodě potoka Schwarza. 

 

První den jsme hlavně kvůli krásné předpovědi a stabilnímu počasí po dvojičkách nastoupili do různých vícedélkových cest ve stěně Vordere Klobenwand. 

Jak už se to tak stává, tak někteří z nás lehce přepálili a potom se celé odpoledne pekli na sluníčku v nekonečných pokusech.... většina však svoje možnosti odhadla a nakonec jsme všichni stanuli na vrcholu stěny. 

 

Další dny už se podobaly lezení jaké známe i u nás, jen v trochu jiné skále na parádním převislém vápně oblasti Adlitzgraben (Semmering a nebo jak jsem slyšel Semáč ;))

Samozřejmě jak už to tak bývá, všichni chtěli posunout svá maxima a zúročit tak zimní trénink, někdo chtěl své první 6a+ jiný zase 7c, to ale v reálu nakonec vůbec nehrálo roli, protože jsme všichni dávali maximum a užívali si to jak jen šlo

... .a jak to vlastně dopadlo? Někomu se to povedlo lépe, jinému vůbec, ale to je jiná pohádka (: . Hlavní bylo, že nám tahle oblast pomohla vyrovnat se s rozmanitým počasím, které se kolem nás pohybovalo.

Samozřejmě jsme jen nebušili. Někteří se celé dny povalovali, jiní se zase ráno nebo večer odpoutali a zmizeli na vícedélky. Další se zase ze všech sil snažili přežít výjezd a jiní celých 6 dní bušili na maximum, protože to jinak ani neumí.

 

A co jsme dělali, když jsme nelezli? Pohrávali jsme si s kytarou, zevlili, četli si nebo jsme se snažili najít signál wifi s internetovým připojením. Něco se vedlo lépe, jiné zase hůře. A to přibližně ve stejném pořadí, jak jsem napsal ;) 

 

 

Jak bych to jen shrnul? 

Je to asi klišé, ale znova se vše vyvedlo, tak jak jsme si představovali. Díky zvolené oblasti si mohlo počasí dělat co chtělo a nám to bylo jedno. Nakonec bylo vše na 99%.... jen to 7cčko nám nakonec chybělo ;)

 

Adlitzgräben/Höllental květen 2015

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by joomla.it