Filmy a dokumenty
  • Registrace

Filmy a dokumenty

Máte (viděli jste) video na které by se mohli podívat i ostatní? A nebo některé z videí nefunguje? Prosím o zprávu do oddílového emailu hostudenka(zav)gmail.com

Děláme web pro sebe, tak se snažte aby byl funkční a sloužil ke spokojenosti všem ;)

Dokument o horolezecké oblasti Kajat V Maroku.

Něco k oblasti najdete zde: http://www.jednacesta.cz/horolezectvi/89-lezeni-v-maroku-v-udoli-caiat.html

Dokumentární film SANDSTONE popisuje unikátní lokalitu pískovcových skal Broumovska.

Od slezení Krále uplynula dlouhá doba. V Adršpachu, Teplických skalách, na Ostaši a v Broumovských stěnách vznikly tisícovky lezeckých cest a nové stále vznikají. Každá má svůj příběh, každá je něčím ojedinělá. Styl lezení se měnil. Ovlivňovali jej lezecké trendy i vývoj lezeckého vybavení.

 

Autoři filmu vybrali zásadní cesty jednotlivých dekád, které představí současní lezci Jitka a Luboš Mázlovi, Dušan Stoupa Janák a bratři Stráníkovi. Filmem provází i legendy místních skal Bohumil Sýkora a Tomáš Čada. Oba se nesmazatelně zapsali do historie pískovcového lezení.

 

Režie, scénář: Petr Kašpar
Kamera, scénář: Petr Piechowicz
Kamera: Ondřej Hošek, Vojtěch Nedvěd, David Ágner, Jarek Plesar

 

Ke shlédnutí i film o filmu - jen klepni na nadpis.

Film E11 a lezec Dave Macleod borec, který skutečně posouvá lezecké hranice. Hodně povedený film.

Trailer k nahlédnutí zde.

 Kdo by rád kouknul na celý kousek, tak at mi dá vědět nebo se zastaví - mám ho ;)

Skvělý film o dvou bouchačích, kteří tomu dávají maximum. Trailer ke shlédnutí.

 

 

Kdo by rád viděl celý kousek mám ho, tak stačí napsat nebo se stavit ;)

Skvělé .... doporučuji .... parádní dokument s atmosférou!!!

Yosemity jsou Mekkou velkých stěn. Celovečerní dokument Valley Uprising popisuje počátky a lezeckou scénu v Yosemitech za posledních 50 let. Film oživuje všechny tamní legendy, od epické bitvy Royala Robbinse s Warrenem Hardingem o nejvyšší stěny, přes havárii letadla s pašovanou marihuanou v roce 1977 až ke stupňujícímu se napětí mezi horolezci a strážci národního parku. Závěr potom patří modernímu trendu závratných sólových výstupů.(Sherpafest)

 

Celý film lze najít ke stažení na stránce www.ulozto.cz nebo u mě ;)

Najťažší Ultra-trailový závod na Slovensku. 100 km beh hrebeňom Nízkych Tatier od Telgártu po Donovaly. Obmedzený počet pretekárov. Vypredané štartovné do 15 minút. To je "Nízkotatranská stíhačka". Najťažší závod na Slovensku, pri ktorom si každý siahne na úplné dno svojich síl. Napriek tomu tento 24 hodinový pretek dokončia len niektorí. Krátky film z tohoto podujatia v roku 2012, réžia: Rasťo Hatiar, produkcia CEPER FILM, www.ceper.sk

 

Film o výstupe na najvyššiu horu Severnej Ameriky Mount Mc Kinley. Netradičné spracovanie témy výškového horolezectva. Film vás zavedie na najvyššiu horu Severnej Ameriky, ktorá je považovaná za jednu z klimaticky najextrémnejších hôr sveta. Filmár Rasťo Hatiar zachytil vo svojom filme náročný výstup skupiny Slovákov na horu, ktorej náročnosť je predovšetkým v extrémnom počasí, ktoré na hore vládne.(oficiální text distributora)

 

Dobrodružný / Drama / Thriller / Životopisný

USA / Velká Británie, 2010, 94 min

 

Jedné páteční noci v dubnu 2003 se 26-letý Aron Ralston vydal do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách národního parku Canyonlands. O šest dnů později se znenadání zjevil v civilizaci, bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. Ralston (James Franco) přežil 127 trýznivých hodin v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem, s malým množstvím jídla a jen několika kapkami vody. Bojoval s přírodou i vlastními démony a vyhrál. Dokázal, že má potřebnou sílu na to, aby se vyprostil z 20 metrů hluboké propasti a zraněný ušel více než 10 kilometrů než konečně najde záchranu. Jen díky neuvěřitelné statečnosti unikl jisté smrti.(oficiální text distributora)


Přidávám i info o knižní podobě filmu : 
http://www.databazeknih.cz/knihy/127-hodin-na-hrane-smrti-68668
Sám jsem knihu četl jedním dechem a můžu jedině doporučit. - Edit - M.Š. 


">Setkání se smrtí

 

Drama / Dobrodružný / Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2003, 106 min

Film je natočený na motívy rovnomennej knihy Joe Simpsona. Rozpráva skutočný príbeh dvoch britských horolezcov Joe Simpsona a Simon Yatesa, ktorí prežili v roku 1985 tragickú nehodu vysoko v peruánskych Andách. Pri zliezaní západnej steny oboch spájalo jediné lano. Simpson sa však nešťastne zranil a oboch dostal do život ohrozujúcej situácie. Jediné, čo mohol Yates pre oboch spraviť, bolo prerezanie lana, ktoré ich spájalo. Simpson spadol do ľadovej trhliny, odkiaľ sa plazením a v bolestiach bez akéhokoľvek jedla a vody po temer štyroch dňoch dostal späť do základného tábora. Dorazil iba hodinu pred Yatesovým odchodom späť do Británie.

Tento epický príbeh nie je len o horolezectve a horách. Je hlavne o ľudskej duši a sile.Ich návrat sprevádzali zmiešané reakcie. Spoločnosť bola šokovaná. Yates sa nevyhol silnej kritike zo strany horolezeckej komunity za prelomenie a porušenie nepísaného pravidla a tabu - za prerezanie spoločného lana. Nevyhol sa ani pokusu o vylúčenie z Alpine Club. Na základe silného psychického tlaku, ktorý bol vyvíjaný na Yatesa sa Simpson rozhodol publikovať ich spoločný príbeh ako vysvetlenie rozhodnutia priateľa, a aby vyvrátil jednostranný pohľad na jeho počínanie. Simpson veril, že Yatesovo rozhodnutie zachránilo životy obom.(oficiální text distributora)

 

Česky ke stažení na stránkách www.ulozto.cz

info o knižní podobě : http://www.databazeknih.cz/knihy/setkani-se-smrti-30510
Video již nebylo dostupné, přidal jsem nový odkaz na youtube + info o knižní podobě. Edit - M.Š.