Musíte vidět! (motivační)
  • Registrace

Musíte vidět! (motivační)

Trocha motivace nikdy neškodí!!!

 

Máte (viděli jste) video na které by se mohli podívat i ostatní? A nebo některé z videí nefunguje? Prosím o zprávu do oddílového emailu hostudenka(zav)gmail.com

Děláme web pro sebe, tak se snažte aby byl funkční a sloužil ke spokojenosti všem ;)

Výstup na nejvyšší horu Rakouska je známým a vyhledávaným počinem vysokohorských turistů a horolezů. Přesto, nejedná se o nejlehčí výstup. Pokud se chystáte, nebo přemýšlíte o zdolání Grossglockneru, určitě jděte s někým zkušeným!

Itinerář:

1. den
Parkoviště u Lucknerhaus - Studlhütte: 3 hodiny
Odpoledne trénink okolo Luisengrat

2. den
Studlhütte - Erzherzog Johann Hütte: 3 - 4 hodiny
Erzherzog Johann Hütte - vrchol Grossglockneru: 1,5 - 2 hodiny.
Sestup z vrcholu až na Studlhütte: 3 hodiny

3. den
Sestup do údolí: Studlhütte - Lucknerhaus: 2 hodiny

Eiger, Mönch a Jungfrau. Trojice velikánů tyčící se v Bernských Alpách odjakživa lákala lezce a horolezce. Ze severní strany se tyčí známá Nordwand, stěna patřící Eigeru, nejnižšímu z trojice. V jejím stínu jsou ale další dvě parádní "severky". A do jedné z nich se cestou Nollen pustila trojice zpřízněných duší - Ondra z Hanibal Teamu a Roman zvaný Ropák a Honza zvaný Stařena, oba z řad horooddílu HO HORYinfo.

Jak výstup vypadal a jak to celé dopadlo si už můžete prohlédnout na videu.

Mönch (4 107 m)
Nollen Route: obtížnost D, led / firn 50-80 stupňů.
Převýšení z Guggihütte: 1315 m.
Čas potřebný k výstupu: dva dny.
Sestup: normálkou do sedla Mönchsjoch a po ledovci na Jungfraujoch.

Kamera, střih: Ondra Vacek

 

Nebojte se překonávat nesmyslný strach z neznáma. Většinou stačí jen překonat hranici relativního bezpečí a udělat rozhodující krok.

Horolezecký krátky film z prelezenia cesty "strach zo Smrti" v masíve Ostrvy vo Vysokých Tatrách. kamera, strih, réžia: Rasťo Hatiar

lezie: Miro Peťo

Emily Harrington  - Nyní se její pozornost obrátila na 40ti délkovou cestu Golden Gate na El Capitana v obtížnosti 8a (9+/10-). V této je zapotřebí opravdové všestrannosti při překonávání různých nástrah především technického, a či bouldrového charakteru ( spárky-spáry-komíny-kouty. ale i pořádné plotnové lezení). Uvedený dokument zachycuje její šestidenní boj ve velké stěně. Nakonci však stojí na vrcholu s rozbitou kůží, bolestí svalů a úsměvem, který se táhne přes cele Yosemite Valley.

 

Matrix Reloaded sa zaoberá tematikou extrémneho lezenia. Vďaka chybe v Matrixe sa hlavní hrdinovia Bača a Stoupa dostanú z vyhriatych skál Moravského krasu do zamrznutých tatranských stien. Dokument zachytáva zimné lezenie vo Vysokých Tatrách, je nabitý akciou a nechýba v ňom veľké množstvo piva.

Trocha inspirace pro netradiční cestování za lezením.

Lezeni v Jordánském Wadi Rum. V hlavích rolích Ostravští sídlištní zevlouni kml & george, GoPro a Sony Xperia. Kamera + střih ivanahepjuk

Pro mě dost silné video....Mina Leslie je prostě dobrá....jiné slovo nemám ;)

Brutální On site Adama Ondry v obtížnosti 9a

Jeden z nejtěžších on sight přelezů na světě.....a co je on sight - prostě přišel a prvním pokusem bez nacvičování vylezl, k tomu v cestě ani nikoho neviděl lézt a o cestě nic neslyšel.....prostě se jen podíval ze země a vylezl ... palec hore Adame ;)