Slackline
  • Registrace

Slackline

I když se Vám to nemusí zdát, tak tato komunita se s lezením hodně spojená.

Ptáte se co to vlastně je?

Slackline nebo také zkráceně slack je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný. Počátky této nové zábavy/sportu lze vystopovat do Yosemit, kde si lezci krátili volnou chvíli chozením po řetězech u místních parkovišť. (popis převzat z wikipedie)

 

Máte (viděli jste) video na které by se mohli podívat i ostatní? A nebo některé z videí nefunguje? Prosím o zprávu do oddílového emailu hostudenka(zav)gmail.com

Děláme web pro sebe, tak se snažte aby byl funkční a sloužil ke spokojenosti všem ;)

 

 

Film představuje skupinu nadšenců, kteří propadli chůzi po napnutém popruhu v jakékoliv jeho formě. Krátké vzdálenosti jsou prostě slackline, několika desítek až set metrová monstra zase longline. Skákání, salta a další triky je trickline a královskou „disciplínou" je vysoko napnutá highline. Každý druh má svá specifika a úskalí, společná je nejen snaha o udržení balancu, ale hlavně pohody v co nejhezčích přírodních lokalitách. A Čechy jsou pro to díky svým pískovcovým věžím pravým rájem.

 

Takovej ten dobrej pocit? Sportovně intelektuální reportáž z highline meetingu na Kosti! 4. ročník unikátního setkání highlinerů z celého světa na gotickém hradu Kost. 13 highline v rozmezí 5 - 164m, okolo stovky atletů a pokus o nový světový rekord.